Şanlıurfa perde yıkama
Şanlıurfa perde yıkama

Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan vazgeçilmez eşyalardan biri de perdelerdir. Bu perdeler toz, sigara dumanı, yemek kokuları gibi birçok dış etken yüzünden kirlenir. Tamda bu noktada devreye Şanlıurfa perde yıkama hizmeti girer. Bu hizmet evde yapılmaya çalışılan perde temizliği ile kıyaslanmamalıdır. Çünkü yıkama işlemi bu iş için kurulan firmalar tarafından yapılır.

Seçilen deterjandan tercih edilen yıkama yöntemlerine kadar her şey profesyonel bir şekilde gerçekleşir. Hizmet kapsamında her türlü perdenin yıkaması yapılabilir. Firma öncelikle yıkacağı perdenin kumaş özeliklerini analiz eder. Çünkü her kumaşın yıkanması için uyulması gereken kriterler aynı değildir. Dolayısıyla perdenin yıkanırken zarara görmemesi adına dikkatli olunmalıdır. Perdekumaşının yıkama talimatları neyi gerektiriyorsa o şekilde yıkanmalıdır. Perde yıkama noktasında profesyonel destek almanın en önemli avantajı da budur.

Şanlıurfa Perde Yıkama  Fiyatları

Profesyonel yıkama desteği için değerlendirme yapıldığında Şanlıurfa perde yıkama fiyatları oldukça makul kalacaktır. Fiyatlar belirlenirken ise perdenin özellikleri dikkate alınır. Tül,zebra,stor gibi perde türleri için talep edilen yıkma ücretleri aynı değildir. Ayrıca perdelerin kumaş özelikleri de fiyatlandırma noktasında önemlidir.

Mesela tül perde, kadife perdeye kıyasla daha uygun fiyatlara yıkanmaktadır. Kumaş ve özelliklerine göre belirlenen ücretler ise metrekare bazındadır. Bu şekilde belirlenen birim fiyat, yıkanacak perdenin ölçüleri ile çarpılır. Bu şekilde ödenmesi gereken net fiyat ortaya çıkmış olur. Sektör içerisinde yer alan her yıkama firması ise kendine göre bir fiyat listesi belirler. Dolayısıyla seçilen firmaya göre de ödenmesi gereken ücret değişir.

Şanlıurfa Stor Perde Yıkama

Şık duruşları ve dekorasyona katkılarıyla stor perdeler son zamlarda sıklıkla tercih edilir. Gösterilen bu rağbet Şanlıurfa stor perde yıkama hizmetlerinin de yaygınlaşmasına katkı sağlamıştır. Kullanımda sağladıkları şıklığın yanında maalesef bu tür perdeler hızlı kirlenir. Yapılarından kaynaklı olarak çamaşır makinalarında yıkama ihtimalleri ise söz konusu değildir. Hal böyle oluncabirçok kişi banyoda veya uygun bir yerde storlarını kendi yıkama yanlışına düşer.

Maalesef yıkama da yapılan hatalardan kaynaklı olarak mekanizmalarda veya kumaşlarda bozulmalar olur. Sonuç olarak stor kullanılamaz hale gelir. Dolayısıyla profesyonel destek olmak birde yerde zorunluluktur. Profesyonel bir firma yıkama sürecinde büyük bir titizlikle hareket eder. Tercih edilen deterjanlardan yıkama ve kurutma yöntemlerine kadar tüm adımlar bilinçli bir şekilde yapılır.

Şanlıurfa Zebra Perde Yıkama

Zebra perde tasarımları tül ve güneşliği ayrı ayrı kullanma derdini ortadan kaldırmıştır. Pratik kullanımları sayesinde her türlü alanda tercih edilirler. Şanlıurfa zebra perde yıkama hizmeti ise bu tasarımların temizliğinin sağlaması noktasında dereye girer. Zebra perdelerin mekanizmalarının bozulmadan uzun süre kullanılmaları adına doğru yıkama yapılır.

Bir yıkama firması ile anlaşıldığında, firma adresinize gelerek perdeleri teslim alır. İşe ürün üzerinde oluşan tozların temizlenmesi ile başlanır. Daha sonra perde, ılık su içerisinde bekletilir. Bu suya seçilen en uygun deterjanın eklemesi de yapılır. Ürün üzerinde lekeler varsa deterjan seçiminde bu noktada dikkate alınır.

Bekletildiği sudan çıkarılan perdelere asla sert ovalama işlemleri yapılmaz. Bu tarz işlemler kumaşın zarar görmesine veya yırtılmasına neden olur. Dolayısıyla durulama adımında ürüne nazik davranılması önemlidir. Duruma aşamasından sonra ise kurutma aşamasına geçilir. Bu aşamada yine oldukça önemlidir.

Perdenin ortadan ve yanlış asılması kırılmalara neden olur. Oluşan bu iz ve kırılmalar maalesef bir daha geçmez. Kurutma aşamasının önemin farkında olan yıkama firması, uygun asma yöntemlerini tercih eder. Kuruyan perdeler taşıma esnasında kirlenmemesi için poşetlenir. Yıkanmak üzere adresten alınan perdeler aynı şekilde adrese teslim edilir.